Coordonator voluntari [Romania]

Suntem în căutare de oameni puși pe fapte bune. Să le facă, dar și să genereze o rețea de oameni dispuși să fie voluntari pentru o cauză care aduce SPERANȚĂ pacienților cu boli incurabile.

Căutăm . Acea persoană care îi selectează, îi ghidează pe cei care rup din timpul lor și care oferă din suflet energie și drag pentru implicare în activități al căror rezultat final duce la prețuirea de clipe de viață. Că asta știm noi să facem cel mai bine la HOSPICE.

Care sunt activitățile pe care le vei coordona? Activități tematice cu #Eroinele și copiii de la Adunații Copăceni, evenimente sportive, târguri, campanii de strângere de fonduri, sprijin în domeniul administrativ.

Cum îți dai seama că acest job este pentru tine? Simplu! Dacă ești sociabil și empatic, ai inițiativă, ai idei și energie, drag pentru a le implementa, pe tine te căutăm! Poziția este remunerată, iar printre beneficii menționăm și faptul că ai mulțumirea deplină, la sfârșitul zilei, nu doar că ți-ai îndeplinit task-urile, ci că schimbi în bine lumea, vei face cu adevărat o diferență în viața copiilor și adulților de la HOSPICE.

Cerințe generale

    • Absolvent al unei forme de invatamant superioare;
    • Limba engleza scris si vorbit la nivel avansat;
    • Cunostinte bune de operare PC MS Office;
    • Experienta anterioara pe o pozitie similara sau in domeniile Marketing, Vanzari, Relatii Publice prezinta un avantaj;
    • Carnet de conducere categoria B (constituie avantaj)

Aptitudini:

  • Bune abilitati de comunicare verbala si scrisa, interpersonale si de networking;
  • Abilitati foarte bune de persuasiune, capacitate de a solicita sprijin direct pentru fundatie (donatii in bani, servicii, materiale etc.);
  • Capacitate de a vorbi in fata publicului;
  • Bune abilitati de organizare si coordonare;
  • Dinamism, spirit de echipa, proactivitate, creativitate;
  • Focusare pe rezultate;
  • Capacitatea de a respecta termene limita;

Norma de lucru: full time

Activitatea se desfășoară la biroul din Strada Tămâioarei nr. 121-123, Sector 2, București (Parcul Plumbuita, zona d-na. Ghica).

Principalele responsabilități ale postului

  • Evalueaza nevoia de voluntari a programelor si proiectelor derulate de departamentul de Fundraising si Comunicare, propunand, in acest sens, strategia de atragere de noi voluntari;
  • In colaborare cu coordonatorii de programe si evenimente de fundraising, stabileste sarcinile pentru fiecare voluntar;
  • Participa la recrutarea, intervievarea şi selectarea voluntarilor;
  • Planifica şi organizeaza programele de orientare şi instruire a noilor voluntari;
  • Asigura monitorizarea şi evaluarea voluntarilor, in baza informaţiilor furnizate de coordonatorii de programe sau proiecte;
  • Menţine legatura cu voluntarii prin intâlniri periodice;
  • Menţine o baza de date cu privire la voluntarii organizaţiei, intocmind in acest sens diferite documente de evidenţa, monitorizare şi evaluare;
  • Ofera asistenta voluntarilor, la solicitarea acestora, pentru a facilita indeplinirea de catre ei a sarcinilor asumate (acomodarea in echipa proiectului, relaţia cu coordonatorii de programe etc.);
  • Propune masuri pentru motivarea voluntarilor;
  • Respecta regulamentele, metodologiile şi procedurile de lucru din cadrul organizaţiei;
  • Coordoneaza echipa de voluntari in organizarea de evenimente si implementarea de campanii;
  • Desfasoara activitati de colaborare pe probleme de voluntariat cu reprezentantii altor institutii si ONG-uri;
  • Respecta legea cu privire la voluntariat;

Beneficii:

  • 24 zile de concediu de odihna, anual;
    • 1 zi libera aferenta zilei de nastere;
    • 1 zi libera de Ziua Mondiala a Sanatatii;
    • Tichete de masa in valoare de 30 lei/zi;
    • Abonament Bookster;
    • Activitate într-un mediu plăcut și profesionist.

CV-urile si scrisorile de intentie se pot trimite pe adresa de email: recrutare@hospice.ro

Post a Comment

Previous Post Next Post

Sponsored Ads

نموذج الاتصال